مشاهده وبسایت رایگان اس ام اس دریافت سامانه پیامک رایگان

پیامک هشدار حباب سکه


 تاریخ : ۱۴۰۱/۸/۱۴ 10 Like

پیامک هشدار حباب سکه

تحلیل گران فنی باور دارند در صورتی که فلز گران بهای داخلی بتواند از مقاومت حساس16 میلیون و 200 هزار تومانی عبور کند، خریداران بیشتری وارد بازار خواهند شد.

روز چهارشنبه، سکه امامی با قدرت از مرز ۱۶ میلیون تومانی عبور کرد و تا محوده ۱۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان پیش روی کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که بخشی از معامله گران انتظار داشتند که سکه در نزدیک مرز ۱۶ میلیون تومانی در معرض اصلاح قرار بگیرد. علت این انتظار رشد سنگین روز سه شنبه و چهارشنبه بود. در واقع سکه طی دو روز نزدیک به ۹۰۰ هزار تومان افزایش یافته بود و همین موضوع موجب می شد که برخی از فعالان، انتظار سودگیری معامله گران از خریدهای قبلی را داشته باشند. 

تحلیل گران فنی باور دارند در صورتی که فلز گران بهای داخلی بتواند از مقاومت حساس16 میلیون و 200 هزار تومانی عبور کند، خریداران بیشتری وارد بازار خواهند شد و احتمال صعود به بالای سطح 16 میلیون و 500 هزار تومان وجود خواهد داشت. فلز گران بهای داخلی هرگز در طول تاریخ معاملاتی خود به بالای محدوده 16 میلیون و400 هزار تومان نفوذ نکرده است. این موضوع می تواند هم زمان هیجان و احتیاط معامله گران را در بازار بالا ببرد. یک گروه از معامله گران تصور می کنند که در آستانه رکورد تاریخی، سودگیری ها بیشتر خواهد شد و دسته دیگری باور دارند بازار با موج جدیدی از افزایش تقاضا رو به رو است که زمینه رکوردهای شکنی های قیمتی را فراهم خواهد کرد. 

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، با اشاره به روند صعودی قیمت‌ سکه و طلا در بازار از اواسط هفته‌ که به دنبال افزایش قیمت‌ طلا در بازارهای جهانی و نوسانات افزایشی نرخ ارز در داخل رخ داده بود، گفت که با کاهش قیمت اونس جهانی طلا در پایان هفته، قیمت‌ها در بازار سکه و طلای داخلی نیز از اوج خود فاصله گرفت اما همچنان در مقایسه با ابتدای هفته، افزایشی ثبت شده است.

نادر بذرافشان (رئیس اتحادیه طلا و جواهر)، در رابطه با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلای داخلی، اظهار کرد: از اواسط هفته، روند افزایشی اونس جهانی طلا آغاز شد و  ١٨ دلار افزایش را تجربه کرد و تا پایان هفته نیز ادامه داشت. از سوی دیگر در بازارهای داخلی نیز نوسانات افزایشی نرخ ارز البته اخبار سیاسی- اقتصادی در سطح دنیا، سبب شد که در بازار سکه و طلا داخل نیز روند صعودی قیمت‌ها شکل گیرد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: افزایش قیمت طلای جهانی از یکسو و افزایش نرخ ارز از سوی دیگر تا روز چهارشنبه باعث شد که هر مثقال طلای ١٧ عیار حدود ٢٣٠ هزار تومان و هر گرم طلای ١٨ عیار هم حدود ۵۵ هزار تومان افزایش قیمت داشته باشند. سکه‌های تمام طرح جدید نیز ٩۵٠ هزار تومان و طرح قدیم حدود ٧٠٠ هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند. نیم سکه و ربع سکه هر یک حدودا ٣۵٠ هزار تومان افزایش بها را ثبت کرده‌ و سکه‌های یک گرمی نیز ١۵٠ تومان گران‌تر شد.

پس از آن صعود، قیمت‌ها از پنجشنبه عقب‌نشینی کرد 

وی خاطرنشان کرد: اما از ابتدای روز  پنجشنبه (دیروز)، مسیر افزایش قیمت اونس جهانی طلا تغییر کرد و مسیر کاهش را در پیش گرفت و حدود ٢٠ دلار کاهش پیدا کرد. همچنین بازار ارز نیز همزمان با کاهش تقاضا در روز پنجشنبه، کنترل شد و کمی کاهش را تجربه کرد. براین اساس قیمت‌ سکه و طلا از اوجی که گرفته بود، فاصله گرفت؛ البته این کاهش بگونه‌ای نبود که قیمت‌ها به قیمت‌های ابتدای هفته برسد. 

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: بدین ترتیب سکه تمام طرح جدید که تا مرز ١۶ میلیون تومان را هم رد کرده بود (١۶ میلیون و ۵٠ هزار تومان)،  پایین آمد و در آخرین معاملات هفته بر روی ١۵ میلیون و ٨٠٠ ایستاد. سکه تمام طرح قدیم نیز که به ١۵ میلیون و ٢٠٠ هزار تومان هم رسید، هفته را با بهای ١۴ میلیون و ٩۵٠ به پایان رساند. نیم سکه نیز که در اوج هشت میلیون و ۶۵٠ هزار تومان بود، به هشت میلیون و ۵٠٠ رسید. ربع سکه نیز در آخرین معاملات هفته، پنج میلیون و ۵۵٠ معامله شد، در حالیکه در اوج قیمت‌ها، پنج میلیون و ۶٨٠ را تجربه کرده بود. سکه‌های یک گرمی نیز که تا سه میلیون و ٣٠٠ هم پیش رفت، در آخرین معاملات، سه میلیون و ٢۴٠ دادوستد شد. 

وی افزود: هر مثقال طلای ١٧ عیار که در اوج شش میلیون و ٨۵ هزار تومان رسید، در آخرین معاملات هفته ٣۵ هزار تومان کاهش یافت و شش میلیون و ۵٠ هزار تومان قیمت‌گذاری شد. هر گرم طلای ١٨ عیار نیز که تا یک میلیون و ۴٠۴ هزار تومان رسیده بود، در پایان هفته به یک میلیون و ٣٩۴ تومان رسید. اونس جهانی نیز نسبت به اوجی که گرفته بود، امروز (جمعه) مجدد شش دلار افزایش پیدا کرد و به ١۶۴۶ دلار رسیده است. 

٢ میلیون و ١٠٠ هزار تومان از بهای سکه، حباب است 

بذرافشان در رابطه با آخرین وضعیت حباب سکه نیز، گفت: حباب سکه نیز در این هفته به دو میلیون و ١٠٠ هزار تومان رسید که نسبت به هفته‌های گذشته حدود ۴۵٠ هزار تومان افزایش یافته و بزرگتر شده‌ است و به اوج خود رسیده است.

منبع: دنیای اقتصاد+ایسناLike 10

در باره نویسنده
ابوالفضل برزگران
کارشناس نرم افزار(وب مستر-ایده پرداز) علاقه مند به حوزه ی سئو

جستجو
 

خرید پنل اس ام اس (رایگان) در چند لحظه و دریافت سامانه پیامک با امکانات کامل و نامحدود پنل اس ام اس
سایر خدمات ما
طراحی سایت
طراحی و تولید نرم افزار
نرم افزار جامع دهیاری
جستجوگر هوشمند خبر
رایگان اس ام اس
پنل اس ام اس تعرفه پیامک نمایندگی
ثبت نام رایگان شماره اختصاصی ورود به سامانه
سامانه پیام کوتاه وب سرویس پیامک انتقال پیامک
سوالات متداول امکانات سامانه پیامک تماس با ما
وب سرویس ارسال پیامک ویژه برنامه نویسان پلاگین وردپرس ارسال پیامک
ارسال پیامک از طریق url- وب سرویس ارسال پیامک rest انتقال پیامک های دریافتی به سایت شما
تماس با ما
آدرس : مازندران، بابل، خیابان نواب صفوی، روبروی اشرفی 16
تلفن : 01132290134
فکس : 02189774876
ایمیل : info [a] raygansms.com
پیامک : 30006859
تلگرام : @RayganSMS