مشاهده وبسایت رایگان اس ام اس دریافت سامانه پیامک رایگان

تأییدیه صدور چک از طریق پیامک


 تاریخ : ۱۴۰۰/۸/۲۹ 10 Like

تأییدیه صدور چک از طریق پیامک

رئیس کل بانک مرکزی گفت: از آذرماه امسال بانک‌ها باید امکان تأییدیه صدور چک را از طریق خودپردازها و پیامک فراهم کنند. صالح‌آبادی که امروز برای پاسخ به سؤالات نمایندگان در خصوص چگونگی اجرای قانون چک در کمیسیون اصل ۹۰ حضور یافته بود،‌ گفت: یکی از مهم‌ترین بحث‌هایی که در قانون چک وجود دارد مربوط به ثبت، صدور و تأییدیه چک هست که باید امکان آن علاوه بر روش‌های فعلی که وجود دارد، از طریق خودپردازها و پیامک نیز فعال شود.

وی اضافه کرد: با کمیسیون اصل ۹۰ توافق کردیم از آذرماه امسال بانک‌ها باید امکان تأییدیه صدور چک را از طریق خودپردازها و پیامک فراهم کنند.

صالح‌آبادی افزود: همچنین حداکثر تا پایان امسال تمامی بانک‌ها باید این امکان را از طریق خودپردازها فراهم نموده و به مشتریان خود خدمات ارائه دهند و ما با جدیت بیشتری این امر را دنبال خواهیم کرد.

رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: در این جلسه همچنین مطرح شد که اگر فردی یک فقره چک می‌کشد و منابع این فرد در بانک‌های مختلف وجود دارد علاوه بر اینکه این چک بتواند از همان بانک وصول شود، اگر موجودی فرد کفایت نکند بتوان از سایر بانک‌ها نیز که موجودی دارد منابع مالی وی را برداشت تا چک پاس شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۸ بانک این امکان را فراهم کرده‌اند و امیدواریم در دی‌ماه این امکان از طریق همه بانک‌های کشور فراهم شود.

رئیس‌کل بانک مرکزی افزود: یکی دیگر از موضوعاتی که در این جلسه مطرح شد موضوع بحث چک با عنوان وثیقه بود که در حال حاضر محدودیت‌هایی در قانون وجود دارد که قرار شد با همکاری خود کمیسیون راهکار قانونی را پیدا کنیم.

وی گفت: همچنین بحث اعتبار چک نیز در این جلسه مطرح شد که فرد تا چه اندازه می‌تواند چک را صادر کند و رقم چک تا چه عددی می‌تواند باشد و قرار شد به‌تدریج این کار را انجام دهیم.

صالح‌آبادی افزود: این کار مستلزم این است که در شورای پول و اعتبار این موضوع مطرح شود و ان‌شاءالله این امر از موارد قانونی است که با هماهنگی کمیسیون اصل نود به‌تدریج عملیاتی خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیماLike 10

در باره نویسنده
ابوالفضل برزگران
کارشناس نرم افزار(وب مستر-ایده پرداز) علاقه مند به حوزه ی سئو
پست های مرتبط

جستجو
 

خرید پنل اس ام اس (رایگان) در چند لحظه و دریافت سامانه پیامک با امکانات کامل و نامحدود پنل اس ام اس
سایر خدمات ما
طراحی سایت
طراحی و تولید نرم افزار
نرم افزار جامع دهیاری
جستجوگر هوشمند خبر
رایگان اس ام اس
پنل اس ام اس تعرفه پیامک نمایندگی
ثبت نام رایگان شماره اختصاصی ورود به سامانه
سامانه پیام کوتاه وب سرویس پیامک انتقال پیامک
سوالات متداول امکانات سامانه پیامک تماس با ما
وب سرویس ارسال پیامک ویژه برنامه نویسان پلاگین وردپرس ارسال پیامک
ارسال پیامک از طریق url- وب سرویس ارسال پیامک rest انتقال پیامک های دریافتی به سایت شما
تماس با ما
آدرس : مازندران، بابل، خیابان نواب صفوی، روبروی اشرفی 16
تلفن : 01132290134
فکس : 02189774876
ایمیل : info [a] raygansms.com
پیامک : 30006859
تلگرام : @RayganSMS