سرانجام لنوو بعد از خرید موتورولا در بخش موبایل به سوددهی رسید


 تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۲۴ 7 Like

سرانجام لنوو بعد از خرید موتورولا در بخش موبایل به سوددهی رسید

لنوو علارغم شلی باراز کامپیوترهای شخصی، از این راه درآمد کسب میکند و ظاهرا کاهش فروش موبایل مشکلی برای آن بوجود نیاورده است. با وجود کاهش 8 درصدی کل فروش در سال قبل، لنوو در سه ماهه آخر ۳۰۰ میلیون دلار سود خالص به دست آورده است. سرانجام  تجارت موبایل این کمپانی از زیان خارج شد و بعد از گذشت 4 تا 6 فصل از خرید موتورولا به سوددهی رسید. فروش دستگاه‌های موتورولا که به زودی به لنوو موتو تغییر نام می‌دهد در طول سه ماهه گذشته ۲۵ رشد داشته است.

ظاهرا صنعت پی‌سی هم آنقدرها بد برای لنوو پیش نمی‌رود و این شرکت توانسته سهم بازار خود را به ۲۱.۶ درصد برساند. همانطور که می‌دانید صنعت کامپیوتر‌های شخصی افتی ۱۰.۹ درصدی را شاهد است. اما به یاری بازار چین، لنوو توانسته دستگاه‌های زیادی به فروش برساند و حتی ۴۰ درصد از کل بازار چین را به نام خود ثبت نماید.

 

گذشته از سودی که این شرکت بدست آورده، صنعت کامپیوتر‌های شخصی و موبایل افت شدیدی را تجربه می‌کند و حتی اپل هم انتظار دارد تعداد فروش آیفون در سه ماهه آینده، پس از مدت‌ها با کاهش رو به رو شود. با این حال نکته خوشحال کننده برای کمپانی چینی بدست آوردن سود در این بازار در حال افت است. انتظار میرود لنوو بتواند از کسب و کار سرور‌ها هم ۵ میلیارد دلار در سال جاری درآمد داشته باشد.

 

منبع : www.engadget.com
Like 7

در باره نویسنده
سید جمشید محسنی
علاقه مند به دنیای کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات

ارسال نظر:سوال :  4  + 6  = 

نام کاربری :  
       
رمز عبور :  


 
نام :  
       
ایمیل :    


   


Copyright © RayganSMS.com 2015