مشاهده وبسایت رایگان اس ام اس دریافت سامانه پیامک رایگان

ارسال پیامک به والدین برای حضور اجباری دانش‌آموزان در مدرسه!


 تاریخ : ۱۳۹۹/۱۱/۲ 45 Like

ارسال پیامک به والدین برای حضور اجباری دانش‌آموزان در مدرسه!

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران به این مساله که برخی از مدارس اقدام به ارسال پیامک هایی به والدین درباره حضور دانش‌آموزان ابتدایی در مدرسه کرده‌اند، واکنش نشان داد.عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش استان تهران درباره جزئیات حضور دانش‌آموزان اول و دوم ابتدایی و فعالیت معلمان در مدارس از اول بهمن ماه اظهار داشت: به دنبال مصوبه‌ای که ستاد ملی مقابله کرونا داشته است، در ابتدا به این نتیجه رسیدند که حضور دانش آموزان اول و دوم ابتدایی و هنرستانی‌ها جهت آموزش‌های عملی محقق شود، زیرا این امکان وجود داشت که دانش‌آموزان پایه‌های اول و دوم در انتقال مفاهیم آموزشی با مشکل رو به رو شده باشند، از این رو تصمیم بر آن شد؛ دانش‌آموزان اول و دوم ابتدایی و کلاس‌های عملی هنرجویان هنرستان‌های فنی‌حرفه‌ای و کار و دانش از اول بهمن آغاز شود.

وی تصریح کرد: در عین حال باید توجه داشت که در ایام کرونا مدارس همچنان باز هستند و از زمان کرونا حتی یک روز هم تعطیل نبوده‌اند. مقامات اجرایی، عوامل اجرایی و آموزشی در سراسر کشور در مدارس حضور داشتند که جا دارد از آنها تشکر کنیم. نکته دیگر این است که عوامل بررسی شده همگی بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونای هر استان و متناسب با وضعیت شیوع کرونا است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به وضعیت پایتخت در مواجهه با شیوع کرونا ویروس گفت: استان تهران در وضعیت زرد قرار دارد، به همین خاطر می‌بایست یک سوم کادر اجرایی دورکاری و دو سوم نیروها در مدرسه حضور داشته باشند تا روند آموزش مجازی را مدیریت و مسائل را رصد کنند. کادر و عوامل اجرایی مدرسه اعم از مدیر، معاون آموزشی، معاون پرورشی، معاون اجرایی و نیروهای خدماتی است. در این میان اگر شورای مدرسه به این نتیجه برسد که بعضا دانش آموزان عقب افتادگی‌های آموزشی دارند، می‌توانند کلاس‌ها را در صورت حضور داوطلبانه دانش آموزان باز کنند و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برنامه ریزی‌های لازم را اتخاذ کنند.  

فولادوند با تاکید بر اینکه حضور دانش‌آموزان در مدارس کاملا داوطلبانه و اختیاری است، بیان کرد: در عین حال برنامه‌ریزی در خصوص نحوه رفع اشکال و عقب افتادگی دانش آموزان و سر و سامان دادن به آنها به عهده شورای مدرسه است.

وی در پاسخ به این سوال که شرایط حضور معلمان در مدارس به چه صورتی است، گفت: معلمان به تناسب حضور دانش آموزان در کلاس و میزان اشکال آنها می‌توانند در مدرسه باشند. در هر صورت این شورای مدرسه است که تصمیم می‌گیرد، معلم چگونه به آنها آموزش دهد تا هم غیرحضوری‌ها و هم حضوری‌ها از آموزش استفاده کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در واکنش به این مسئله که برخی از مدارس اقدام به ارسال پیامک هایی به والدین درباره حضور دانش‌آموزان ابتدایی در مدرسه کرده‌اند و در این پیام تاکید شده در صورت عدم حضور دانش‌آموز، والدین باید به مدرسه مراجعه کنند تا علت غیبت فرزند خود را به صورت کتبی توضیح دهند، گفت: به هیچ وجه کسی حق ندارد، حضور در کلاس درس را اجباری کند. اگر چنین اتفاقی را شاهد باشیم به شدت برخورد می‌کنیم. 

فولادوند با تاکید بر اینکه سلامت دانش‌آموزان از هر چیزی مهمتر است، گفت: سلامت دانش آموزان برای ما مهم است و آنها سرمایه‌های خانواده‌هایشان هستند. ما اجازه نمی‌دهیم هیچ کس را به اجبار به سر کلاس بیاورند. از مدارس غیردولتی هم خواهش می‌کنم سوءاستفاده نکنند و دانش آموزان را به اجبار به مدرسه نبرند.

او افزود: مدارس این را بدانند که ما آنها رصد کرده و اگر موردی ببینیم برخورد می‌کنیم. ما احترام موسسان و مدارس را نگه می‌داریم اما اگر تخلف کنند و باخبر شویم در پایه‌هایی به غیر از پایه‌های اعلام شده کلاسی در مدرسه حضوری برگزار شده به شدت با آنها برخورد می‌کنیم و اغماض هم نخواهیم کرد. حضور در کلاس‌های اول و دوم ابتدایی و کارهای عملی هنرجویان هنرستان ها هم باید کاملا داوطلبانه باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر دانش‌آموزان و اولیای آنها به این نتیجه رسیدند که دانش آموزان عقب افتادگی درسی دارند، اگر تمایل داشتند می‌توانند فرزندانشان را به مدرسه بیاورند تا عقب‌افتادگی‌هایشان جبران شود. 

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در پاسخ به این سوال که با توجه به مخالفت وزارت بهداشت با برگزاری کلاس‌های حضوری، آیا نگران شیوع بیشتر کرونا از طریق دانش‌آموزان در جامعه نیستی، گفت: ما تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم و هر تصمیمی در این مدت  گرفته شده، آموزش و پرورش همان را انجام داده است و با آنهایی که عدول و تخلف کردند به شدت برخورد شده است.

منبع: ایلنا


Like 45

در باره نویسنده
ابوالفضل برزگران
کارشناس نرم افزار(وب مستر-ایده پرداز) علاقه مند به حوزه ی سئو

جستجو
 

خرید پنل اس ام اس (رایگان) در چند لحظه و دریافت سامانه پیامک با امکانات کامل و نامحدود پنل اس ام اس
سایر خدمات ما
طراحی سایت
طراحی و تولید نرم افزار
نرم افزار جامع دهیاری
جستجوگر هوشمند خبر
رایگان اس ام اس
پنل اس ام اس تعرفه پیامک نمایندگی
ثبت نام رایگان شماره اختصاصی ورود به سامانه
سامانه پیام کوتاه وب سرویس پیامک انتقال پیامک
سوالات متداول امکانات سامانه پیامک تماس با ما
وب سرویس ارسال پیامک ویژه برنامه نویسان پلاگین وردپرس ارسال پیامک
ارسال پیامک از طریق url- وب سرویس ارسال پیامک rest انتقال پیامک های دریافتی به سایت شما
تماس با ما
آدرس : مازندران، بابل، خیابان نواب صفوی، روبروی اشرفی 16
تلفن : 01132290134
فکس : 02189774876
ایمیل : info [a] raygansms.com
پیامک : 30006859
تلگرام : @RayganSMS