مشاهده وبسایت رایگان اس ام اس دریافت سامانه پیامک رایگان

مسئولان دوچرخه سواری موتوری مخفی در میان اجزای دوچرخه یک رقابت کننده پیدا کردند


 تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۱۷ 59 Like

مسئولان دوچرخه سواری موتوری مخفی در میان اجزای دوچرخه یک رقابت کننده پیدا کردند

دوچرخه اي که از موتور مخفي بهره مي برد باعث شده بود که ناظران مدتي طولاني مشکوک شوند اما هرگز نتوانند آن را ببينند. به هرحال  مسئولان ستاره 19 ساله بلژيکي "فمکه ون دن" را به اتهام تقلب فناورانه در مسابقات دوچرخه سواري قهرماني جهان در روز شنبه بازداشت کردند. به گفته برايان کوک سون رييس اتحاديه دوچرخه سواري بين المللي  "اين پديده که موتور مخفي بوده است يک راز نبوده و ما معتقديم اين يک تقلب بسيار فناورانه بوده است." و اضافه کرد :"ما روش هاي جديدي براي کشف تقلب امتحان مي کنيم با اين حال شما ميدانيد که چرا نميخواهم وارد جزييات کار شوم"
 
براساس گزارش ها متد هاي جديد شامل اسکن فرکانسي  راديويي که عمل مقايسه و مچ نمودن با موتور الکتريکي را انجام ميدهد، هستند. با اين حال در سال گذشته UCI  (اتحاديه دوچرخه سواري بين المللي) دوچرخه هارا بصورت تصادفي هم بازرسي کرده بود. ون دن زماني مورد شک قرار گرفت که بر اساس گزارش هاي آمده دوچرخه او مشکلات مکانيکي خاصي را پيدا کرد و يکي از ناظرين گزارش نادرست بودن برخي چيزها را در مورد آن دوچرخه پخش مي کند. اتحاديه اخبار را تاييد کرده و کوکسون در صفحه توييتر خود گفته که : تقلب فناورانه قابل پذيرش نيست و ما ميخواهيم تا اقليتي که قصد تقلب دارند اين مسئله را جدي بگيرند، جايي براي مخفي شدن نيست، دير يا زود آنها تاوان تخريبي که نسبت به چهره ورزش انجام داده اند را خواهند پرداخت.
بر اساس گزارش يک روزنامه بلژيکي، دوچرخه تعدادي سيم در نقاط مختلف صندلي و موتوري در دو شاخه عقب داشت اما عکسي از آن منتشر نکرد. با اين حال ون دن اين موضوع را منکر شده و در تلويزون بلژيک اعلام کرده که اين دوچرخه متعلق به دوستش است. او ميگويد: "اين دوچرخه من نيست و متعلق به دوستم است و تنها شبيه دوچرخه من بوده. يک مکانيک تصور کرده که اين دوچرخه من است و آن را تميز کرده و براي مسابقه من حاضر کرده است". 
بهرحال ون دن به 6 ماه تعليق و پرداخت 200 هزار فرانک سوييس محکوم شده است. با اينکه افراد مربوطه قول داده اند موضوع را پيگير کنند، گفتني ها حاکي از اين است که اين ستاره جوان اولين متقلب تکنولژيکي در ورزش است.
 

 


منبع : www.engadget.com
Like 59

در باره نویسنده
سید جمشید محسنی
علاقه مند به دنیای کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات

ارسال نظر:سوال :  3  + 2  = 

نام کاربری :  
       
رمز عبور :  


 
نام :  
       
ایمیل :    


   

جستجو
 

خرید پنل اس ام اس (رایگان) در چند لحظه و دریافت سامانه پیامک با امکانات کامل و نامحدود پنل اس ام اس
سایر خدمات ما
طراحی سایت
طراحی و تولید نرم افزار
نرم افزار جامع دهیاری
جستجوگر هوشمند خبر
رایگان اس ام اس
پنل اس ام اس تعرفه پیامک نمایندگی
ثبت نام رایگان شماره اختصاصی ورود به سامانه
سامانه پیام کوتاه وب سرویس پیامک انتقال پیامک
سوالات متداول امکانات سامانه پیامک تماس با ما
وب سرویس ارسال پیامک ویژه برنامه نویسان پلاگین وردپرس ارسال پیامک
ارسال پیامک از طریق url- وب سرویس ارسال پیامک rest انتقال پیامک های دریافتی به سایت شما
تماس با ما
آدرس : مازندران، بابل، خیابان نواب صفوی، روبروی اشرفی 16
تلفن : 01132290174
فکس : 01132290134
ایمیل : info [a] trez.ir
پیامک : 30006859
تلگرام : @RayganSMS1