مشاهده وبسایت رایگان اس ام اس دریافت سامانه پیامک رایگان

آلفابت با پیشی گرفتن از اپل هم اکنون ارزشمندترین شرکت جهان است


 تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۱۷ 76 Like

آلفابت با پیشی گرفتن از اپل هم اکنون ارزشمندترین شرکت جهان است

 کمپاني آلفابت به عنوان کمپاني پدر گوگل شناخته مي شود هم اکنون با ارزش ترين کمپاني جهان است. شرکت آلفابت در روز دوشنبه درآمد سه ماه آخر سال را براي اولين بار در مدت کوتاه حضورش منتشر نمود. (به عنوان يک يادآوري سريع:گوگل در سال گذشته ، شرکت والدي ايجاد نمود تا بتواند تجارتهاي پرريسک خود را از تجارت هاي درآمدزاي اصلي خود جدا نمايد.)

اين نتايج امروز به دو دسته تقسيم مي شوند: تجارت پرسود جستجو وتبليغ آلفابت (که شامل گوگل مي شود) و موضوعات ديگرش که  کاوشگري ماه يا moonshot  ها  نامگذاري شده اند که شامل گوگل فايبر، سرويس پرسرعت اينترنت، سرمايه و سرمايه گذاري، بازوهاي سرمايه گذاري آن،  X labو ماشين هاي خوکار و هواپيماهاي بدون سرنشين تحويل دهي  از جمله تلاش هايي است که آلفابت زادگاه آنهاست. 
اينکه آيا اقدام گوگل در تقسيم بندي خود به شکلي که امروزه ديده مي شود هواشمندانه بوده است يا خير تا به امروز مشخص نبوده است. امروز واضح است که اين يک حرکت عظيم بود. کمپاني سود خالص 8.67 دلار در هر سهم بر درآمد 21.33  ميليارد دلاري گزارش داده است که 18 درصد بيشتر از طول دوره مشابه يک سال گذشته است و برآورد و تخمين وال استريت مبني بر سود 8.10 دلاري از درآمد 20.8 ميليارد دلاري را در هم مي کوبد.
انتشار اين خبر خبر خوب سهام کمپاني را بعد از ساعاتي 10 درصد افزايش داد. بهتر از همه، اين موفقيت معنايي براي سرمايه گذاران آلفابت داشت و آن اين است که هم اکنون کمپاني آلفابت بيشتر از اپل مي ارزد و اين امر براي اولين بار در تاريخ دو کمپاني اتفاق مي افتد. ارزش آلفابت هم اکنون 560 ميليارد دلار است در حالي که ارزش اپل روي 450 ميليارد دلار راکد مانده است. 
عجيب تر آنکه اين پديده بدين معناست که هم اکنون  ارزشمندترين کمپاني جهان، شرکتي است که بسياري از مردم حتي اسم آن را نشنيده اند.
 

اکنون ميدانيم که هزينه پروژه کاوشگري ماه (Shoot The Moon) گوگل چقدر است

براي اولين بار از زمان تاسيس گوگل، يا بصورت فني تر پدر آن آلفابت، درآمدهاي سه ماه آخر آن خود را که به دو بخش تقسيم شده است، منتشر کرد که در آن تجارت اصلي اينترنتي گوگل که شامل جستجو و عمليات تبليغاتي است و پروژه هاي پرريسک تر آن که moonshot  ناميده مي شود، وجود دارند. هم اکنون و براي اولين بار، ميدانيم که هزينه پروژه کاوشگري ماه گوگل چقدر است.
بر اساس آخرين گزارش درامدهاي شرکت، آلفابت در تکنولوژي مربوط به سلامت، اتومبيل هاي خوکار و پهپاد ها  درميان ديگر moonshot ها  پيشتاز است اما اين پيشتازيها موجب از دست رفتن 3.6 ميليارد دلار شده است که با رقم 1.9 ميليارد دلار در 2014 مقايسه شده است. اما اين تلاش ها درآمدي معادل با 448 ميليون دلار ايجاد نمود که 37 درصد بيشتر از درآمد سال 2014 است.
ممکن است گران به نظر برسد. اما سرانجام نگاهي به تجارت اينترنتي اصلي گوگل انداخته ايم و عملکرد بسيار خوبي را مشاهده نموديم. جستجو، تبليغات، اندرويد، يوتيوب به همراه ديگر سرويس ها، در کل 74.5 ميليارد دلار به ارمغان آوردند در حالي که سال گذشته درآمد حاصل از اين بخش 65.7 ميليارد دلار بوده است (13.5 درصد افزايش داشته است). عمليات سال مالي (بررسي درآمد ساليانه) حاکي از افزايش 23 درصدي درآمد از 19.01 به 23.4 ميليارد دلار است. 
همچنين اضهارات مدير ارشد مالي آلفابت نشان دهنده افزايش سرمايه گذاري ها است. هزينه هاي سرمايه اي گذاري (capital expenditures) به 2.1 ميليارد دلار در اخرين سه ماه سال 2015، در مقايسه با سال قبل که 3.55 ميليارد دلار بود، کاهش پيدا کرد. درامد خالص سه ماهه آخر به 4.92، در مقايسه با 4.68 ميليارد دلار در سال قبل، افزايش يافت.
نهايتا آلفابت نشان داد که 73 ميليارد دلار پول نقد در دست دارد و همين کفايت مي کند که آلفابت بتواند منابع مالي مورد نياز moonshot  ها را در سالهاي پيش رو تامين نمايد.
 

منبع : www.wired.com
Like 76

در باره نویسنده
سید جمشید محسنی
علاقه مند به دنیای کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات

ارسال نظر:سوال :  1  + 6  = 

نام کاربری :  
       
رمز عبور :  


 
نام :  
       
ایمیل :    


   

جستجو
 

خرید پنل اس ام اس (رایگان) در چند لحظه و دریافت سامانه پیامک با امکانات کامل و نامحدود پنل اس ام اس
سایر خدمات ما
طراحی سایت
طراحی و تولید نرم افزار
نرم افزار جامع دهیاری
جستجوگر هوشمند خبر
رایگان اس ام اس
پنل اس ام اس تعرفه پیامک نمایندگی
ثبت نام رایگان شماره اختصاصی ورود به سامانه
سامانه پیام کوتاه وب سرویس پیامک انتقال پیامک
سوالات متداول امکانات سامانه پیامک تماس با ما
وب سرویس ارسال پیامک ویژه برنامه نویسان پلاگین وردپرس ارسال پیامک
ارسال پیامک از طریق url- وب سرویس ارسال پیامک rest انتقال پیامک های دریافتی به سایت شما
تماس با ما
آدرس : مازندران، بابل، خیابان نواب صفوی، روبروی اشرفی 16
تلفن : 01132290174
فکس : 01132290134
ایمیل : info [a] trez.ir
پیامک : 30006859
تلگرام : @RayganSMS1