مشاهده وبسایت رایگان اس ام اس دریافت سامانه پیامک رایگان

پیامک آغاز اجرای طرح برق امید


 تاریخ : ۱۳۹۹/۸/۱۴ 58 Like

پیامک آغاز اجرای طرح برق امید

برق امید چیست؟!

سخنگوی صنعت برق در مورد طرح برق امید گفت: هدف این طرح کاهش رفاه خانوار نیست بلکه در نظر دارد با آموزش و آگاه سازی، رفتار مصرفی مشترکان را اصلاح کند.مصطفی رجبی مشهدی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی توانیر و سخنگوی صنعت برق گفت: جامعه هدف طرح برق امید همه مشترکان خانگی را شامل می‌شود ۲۹ میلیون مشترک خانگی در کشور وجود دارد که حدود ۳۰ درصد از آن‌ها براساس اطلاعات ثبت شده در سال‌های ۹۷ و ۹۸، مشمول این طرح خواهند شد (۵ میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک) و ضمن آنکه سایر مشترکان نیز می‌توانند با کاهش مصرف خود مشمول تخفیف‌های صد درصدی بهای برق شوند.

سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: در ماه‌های گرم برای مناطق عادی ۱۰۰ کیلووات و برای ماه‌های غیر گرم الگو ۸۰ کیلووات ساعت خواهد بود، برای مناطق گرم الگو ۴۰۰ کیلووات ساعت خواهد بود با توجه به این که این طرح از سال جاری اجرا خواهد شد، انتظار داریم با اطلاع رسانی‌های گسترده، مشترکان بیشتری به این جرگه بپیوندند چرا که ظرفیت‌های خوبی برای مصرف بهینه در بخش خانگی وجود دارد.
وی ادامه داد: هدف این طرح کاهش رفاه خانوار نیست بلکه در نظر دارد با آموزش و آگاه سازی، رفتار مصرفی مشترکان را اصلاح نماید به طور مثال دقت مشترکان را در در نحوه استفاده از وسایل برقی و همینطور خرید وسایل برقی افزایش دهد.رجبی مشهدی بیان کرد: اگر بتوانیم مصرف برق بخش خانگی را بهینه کنیم و آن را در حد استاندارد‌ها کاهش دهیم، می‌توان برق کاهش یافته در این بخش را به بخش‌های مولد تزریق و باعث رونق بیشتر اقتصادی و ایجاد اشتغال شد.سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: برای همه مشترکان و به ویژه مشترکان مشترکان پرمصرف امکان خرید و نصب پنل‌های خورشیدی کوچک با تسهیلات مناسب فراهم می‌شود که پنل خرید و هزینه آن را به صورت اقساط بپردازند.وی افزود: هزینه این پنل‌ها که حتی قابل نصب در روی کولر‌های آبی بوده و ظرفیت تولید ۴۰۰ تا ۵۰۰ وات برق را خواهند داشت، در حدود ۵ میلیون تومان است که به زودی در خصوص نحوه بهره گیری از این امکان، اطلاع رسانی خواهد شد.


از اول آبان ماه طرح«برق امید» در سطح کشور اجرایی شده است که در این طرح مشترکان به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف تقسیم می‌شوند که از این میان بهای برق مصرفی گروه کم مصرف با ۱۰۰ درصد تخفیف یعنی به صورت رایگان محاسبه می‌شود. برخی از استان های کشور همچون آذربایجان غربی توسط پیامک از اجرای طرح برق امید پرده برداری کردند...

  1. کم‌مصرف‌ها هم به مشترکانی اطلاق می‌شود که از مهرماه تا اردیبهشت ماه مصرف متوسط ماهانه انرژی برق آن‌ها تا ۸۰ کیلووات ساعت و برای ماه‌های گرم (خرداد تا شهریور) تا ۱۰۰ کیلووات ساعت باشد.
  2. خوش مصرف‌ها نیز مشترکانی هستند که در ماه های مهر تا اردیبهشت بین ۸۰ تا ۲۰۰ کیلووات ساعت متوسط مصرفشان باشد و در چهار ماه دیگر سال متوسط مصرفشان بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ کیلووات ساعت باشد
  3. مشترکان پرمصرف نیز در ماه‌های گرم بالای ۳۰۰ کیلووات ساعت و در سایر ماه‌های سال بیش از ۲۰۰ کیلووات ساعت مصرف برقشان است.

حالا در این میان این سوال در ذهن مشترکان برق ایجاد شده است که از کجا و چگونه متوجه شوند که مشمول کدام دسته از مشترکان می‌شوند که پاسخ به این سوال بسیار راحت است.در این میان مشترکانی که دارای گوشی‌های اندرویدی هستند می‌توانند با مراجعه به سایت برق امید bargh-omid.ir  و نصب اپلیکیشن خدمات غیرحضوری برق و ثبت شناسه و انتخاب گزینه استعلام طرح امید پاسخ سوال خود را دریافت کنند.Like 58

در باره نویسنده
ابوالفضل برزگران
کارشناس نرم افزار(وب مستر-ایده پرداز) علاقه مند به حوزه ی سئو
پست های مرتبط

جستجو
 

خرید پنل اس ام اس (رایگان) در چند لحظه و دریافت سامانه پیامک با امکانات کامل و نامحدود پنل اس ام اس
سایر خدمات ما
طراحی سایت
طراحی و تولید نرم افزار
نرم افزار جامع دهیاری
جستجوگر هوشمند خبر
رایگان اس ام اس
پنل اس ام اس تعرفه پیامک نمایندگی
ثبت نام رایگان شماره اختصاصی ورود به سامانه
سامانه پیام کوتاه وب سرویس پیامک انتقال پیامک
سوالات متداول امکانات سامانه پیامک تماس با ما
وب سرویس ارسال پیامک ویژه برنامه نویسان پلاگین وردپرس ارسال پیامک
ارسال پیامک از طریق url- وب سرویس ارسال پیامک rest انتقال پیامک های دریافتی به سایت شما
تماس با ما
آدرس : مازندران، بابل، خیابان نواب صفوی، روبروی اشرفی 16
تلفن : 01132290134
فکس : 02189774876
ایمیل : info [a] raygansms.com
پیامک : 30006859
تلگرام : @RayganSMS