مشاهده وبسایت رایگان اس ام اس دریافت سامانه پیامک رایگان

عوارض خیره شدن به موبایل برای نوشتن پیامک!


 تاریخ : ۱۳۹۹/۶/۱۶ 16 Like

عوارض خیره شدن به موبایل برای نوشتن پیامک!

 خیره شدن به موبایل با گردنی که به جلو خم شده برای پیامک زدن و چت کردن عوارض بسیار زیادی برای گردن و ستون فقرات دارد، البته راه هایی برای جلوگیری از آسیب دیدگی به گردن در هنگام کار با موبایل وجود دارد.
این گونه به نظر می رسد که همه ما روز به روز به موبایل های خود وابسته تر می شویم و هیچ گاه از فشاری که به بدن و همچنین ستون فقرات وارد می شود خبر نداریم. در واقع هر بار که از موبایل استفاده می کنیم، به دلیل خم شدن گردن فشار زیادی به ستون فقرات می آید. این فشار ممکن است بین 15 تا 30 کیلوگرم در ناحیه ستون فقرات وارد شود. این نیرو تقریباً به 12 کیلوگرم در زاویه 15 درجه، 18 کیلوگرم در زاویه 30 درجه، 22 کیلوگرم در زاویه 45 درجه و 27 کیلوگرم در زوایه بیش از 60 درجه افزایش پیدا می کند. خیره شدن به موبایل با گردنی که به جلو خم شده مانند این است که چهار توپ بزرگ بولینگ یا کودکی هشت ساله از گردنتان آویزان شده باشد.

علائم و نتایج کار کردن با موبایل برای پیامک زدن و چت کردن فشار روی ستون فقرات


آیا مدت زمان طولانی در طول روز گردن خود را خم می کنید؟ پس مطمئن باشید فشار زیادی به ستون فقرات وارد می کنید و بافت آن را کش می دهید که در نهایت می تواند باعث آسیب دیدگی عصب، دیسک کمر و جراحی های مورد نیاز برای ستون فقرات شود و همچنین ممکن است بینایی را دچار مشکل کند زیرا بعضی از علائم این مشکل شامل سفتی شانه ها، سوزش گردن و سفتی گردن و سردرد مزمن است.
دکتر کنث هنس راج که سرپرست جراحی های ستون فقرات در نیویورک است، در مورد این مشکل و اثرات آن مطالبی را به چاپ رسانده است. تحقیقات انجام شده توسط این پزشک نشان می دهد که طرز صحیح قرار گرفتن بدن برای جلوگیری از آسیب دیدگی های ستون فقرات بسیار موثر است و همچنین اشاره کرده است که هنگام گرفتن موبایل در دست خود بهتر است که گوش های شما موازی و هم جهت با شانه ها باشند، در حالی که شانه ها منقبض هستند این پوزیشن فشار روی ستون فقرات را کاهش می دهد و همچنین به این نکته اشاره کرد به جای این که گردن خود را خم کنید، برای نگاه کردن به قسمت های مختلف گوشی چشمان خود را تکان دهید.

جلوگیری از آسیب دیدگی به گردن

هنگام کار با موبایل مطمئن باشید که گردن شما به سمت موبایل خم نشده است.

به جای آن چشمان خود را بالا و پایین کنید و سعی کنید گردنتان در یک موقعیت خنثی قرار بگیرد.

ستون فقرات و گردن خود را در یک پوزیشن راحت و استراحت نگه دارید. می توانید چند عدد بالشت را پشت آن قرار دهید؛ البته این موضوع برای زمانی است که می خواهید در رختخواب با موبایل کار کنید.

گوشی های شما باید موازی با شانه باشد. شانه های خود را منقبض نگه دارید. انجام این کار و این روش هنگام کار کردن با گوشی در ماشین یا قطار بسیار مهم است.

عوارض گوشی برای گردن


فونت گوشی خود را بزرگ تر کنید تا به چشمان شما فشار وارد نشود.

یک عدد تبلت و گوشی را مستقیماً در زاویه 30 درجه مقابل خود قرار دهید. هنگام تایپ کردن نیز مراقب گردن و کمر خود باشید.

هر 15 دقیقه یک بار به خودتان استراحت بدهید و سعی کنید گردن و کمر را به یک پوزیشن خنثی تغییر حالت دهید. همه این ها نیازمند دقت است و در طولانی مدت به یک عادت سالم در شما تبدیل خواهد شد و فشار ناخواسته وارد شده به ستون فقرات را از بین می برد.


منبع: ایسناLike 16

در باره نویسنده
ابوالفضل برزگران
کارشناس نرم افزار(وب مستر-ایده پرداز) علاقه مند به حوزه ی سئو

جستجو
 

خرید پنل اس ام اس (رایگان) در چند لحظه و دریافت سامانه پیامک با امکانات کامل و نامحدود پنل اس ام اس
سایر خدمات ما
طراحی سایت
طراحی و تولید نرم افزار
نرم افزار جامع دهیاری
جستجوگر هوشمند خبر
رایگان اس ام اس
پنل اس ام اس تعرفه پیامک نمایندگی
ثبت نام رایگان شماره اختصاصی ورود به سامانه
سامانه پیام کوتاه وب سرویس پیامک انتقال پیامک
سوالات متداول امکانات سامانه پیامک تماس با ما
وب سرویس ارسال پیامک ویژه برنامه نویسان پلاگین وردپرس ارسال پیامک
ارسال پیامک از طریق url- وب سرویس ارسال پیامک rest انتقال پیامک های دریافتی به سایت شما
تماس با ما
آدرس : مازندران، بابل، خیابان نواب صفوی، روبروی اشرفی 16
تلفن : 01132290134
فکس : 02189774876
ایمیل : info [a] raygansms.com
پیامک : 30006859
تلگرام : @RayganSMS