آیا توییتر (Twitter) در روسیه مسدود خواهد شد ؟


 تاریخ : ۱۳۹۴/۹/۸ 7 Like

آیا توییتر (Twitter) در روسیه مسدود خواهد شد ؟

 اینکه بعضی از شرکت ها در دادن اجازه دسترسی به داده هایشان محتاطانه عمل می کنند، کاملا قابل درک است و حتی در گذشته شرکت هایی بوده اند که با این مسئله مبارزه کرده اند. به هر حال بخش هایی از جهان وجود دارند که در آنها مقاومت برای عدم تسلیم داده بسیار مشکل است. برای مثال توییتر (Twitter) در روسیه با چنین مسئله ای روبرو شده است. به نظر میرسد که سازمان کنترل رسانه ای روسیه (roskomnadzor)، از توییتر خواسته است تا داده های کاربران روسی را در کشور روسیه ذخیره نمایند. ظاهرا این تصمیم، واکنشی به تغییر قوانین و مقررات توییتر بوده است .

بر اساس اظهارات مدیر سازمان roskomnadzor، الکساندر زاروف، در مجله  Financial Times، "توییتر چند ماه پیش قوانین خود را تغییر داده و اگر شما آنها را بخوانید، میبینید که مردم باید مجموعه ای از متا داده ها را در اختیار آنها قرار دهند که از نظر ما اطلاعات شخصی است، و شناسایی یک فرد را ممکن میسازد و بر اساس قانون روسیه، هر سایتی با داده هایی مربوط به شهروندان روسی، باید این داده ها را در کشور روسیه ذخیره نماید".
اگر توییتر خود را با این قانون تطبیق ندهد، با مشکل روبرو خواهد شد و ممکن است مسدود شود. فیسبوک (Facebook) نیز با چنین مشکلی روبرو شده بود، اما اخیرا اعلام کردند که این قانون را خواهند پذیرفت.
 

منبع : www.ubergizmo.com
Like 7

در باره نویسنده
محمد گلی خطیر
کارشناس ارشد فناوری اطلاعات با ییش از یک دهه سابقه فعالیت در حوزه IT

ارسال نظر:سوال :  0  + 4  = 

نام کاربری :  
       
رمز عبور :  


 
نام :  
       
ایمیل :    


   


Copyright © RayganSMS.com 2015