تعرفه جدید اینترنت موبایل گران است

وزیر ارتباطات از بازنگری در تعرفه جدید اینترنت موبایل در پی واکنش کاربران، عدم رفع محدودیت سرعت ۱۲۸ کیلوبیت اینترنت کاربران خانگی، بررسی موانع اپراتورها در فعال‌سازی برخی شبکه‌های موبایلی، اجرای نخستین مرحله فیلترینگ هوشمند تا یک ماه آینده و حل اختلالات همراه اول تا ماه آینده خبر داد.

به گزارش ایتنا محمود واعظی در حاشیه همایش تشریح برنامه‌های گذر به IPV6 در ایران در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه اخیراً اعلام کرده‌اید سیاست دولت در رابطه با نرم‌افزارهای رایگان موبایلی فیلترینگ نیست و مردم مراعات کنند اما در عین حال هم‌اکنون برخی از اپراتورهای موبایل دریافت پیامک و پیغام فعال‌سازی برخی شبکه‌های ارتباطی را در شبکه خود مسدود کرده‌اند و امکان استفاده از آن را برای مشترکان خود فراهم نمی‌کنند، اظهار داشت: سیاست دولت استفاده مناسب مردم از این شبکه‌ها حتی در صورت ضرر اقتصادی برای وزارت ارتباطات است. عدم امکان فعال‌سازی این نرم‌افزارها را بررسی می‌کنیم.

واعظی ادامه داد:‌ فیلترینگ هوشمند در سه مرحله اجرایی خواهد شد، مرحله نخست بخشی از این طرح تا یک ماه آینده اجرایی می‌شود. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: مرحله بعد سه ماه بعد و مرحله سوم که مرحله نهایی اجرای فیلترینگ هوشمند است، ۶ ماه بعد اجرایی خواهد شد. وی همچنین از حل مشکل اختلال اپراتور اول تا یک ماه آینده خبر داد و گفت: همراه اول با توجه به اینکه نسبت به دو اپراتور دیگر گسترده‌تر است و تجهیزات بیشتری دارد، زمان بیشتری برای ارتقا به نسل ۳ نیاز دارد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: اگر اپراتور یک ماه شبکه را تعطیل و تمام تجهیزات را نصب کند، کار بسیار سریع پیش می‌رود اما در شرایط واقعی مجبورند تجهیزات را از شب تا صبح در مناطق برنامه‌ریزی شده نصب کنند که این کار، مردم را با مشکلاتی مواجه کرده است.

واعظی همچنین از تجدیدنظر درباره تعرفه جدید اینترنت موبایل خبر داد و گفت: تعرفه فعلی ۲.۵ ریال به ازای هرکیلوبایت اینترنت همراه در کمیسیون تنظیم مقررات و با حضور ۳ اپراتور تصمیم‌گیری شد. وی توضیح داد: در نظرسنجی که از مردم و کاربرها از طریق صفحه شبکه اجتماعی خودم، روابط عمومی سازمان ارتباطات و سامانه شکایات ۱۹۵ وزارت ارتباطات انجام شد نتیجه گرفتیم که مردم معتقدند این رقم بسیار بالا است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: از این‌رو تصمیم‌گیری نهایی در این باره به جلسه یکشنبه دو هفته بعد کمیسیون تنظیم مقررات موکول شد و حتماً نظرات مردم را در این باره در رأی‌گیری مدنظر قرار می‌دهیم. وی تأکید کرد:‌ البته این رقم برای کسانی که از این بسته استفاده نمی‌کنند بالا است و در مجموع توصیه ما چه با تصویب این تعرفه و چه بدون تصویب این تعرفه استفاده از بسته‌های اینترنت است.

واعظی همچنین در خصوص گلایه مردم و شرکت‌های اینترنتی از محدودیت سرعت ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه گفت: محدودیتی در سرعت اینترنت برای دانشگاه‌ها و مراکز عمومی نیست اما محدودیت سرعت ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه برای کاربران خانگی تا زمان راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات پابرجاست. وی همچنین درباره تدوین پیوست فرهنگی برای نسل‌های بالاتر موبایل گفت: این موضوع با هماهنگی مرکز ملی فضای مجازی در حال انجام است و این تصمیم‌‌گیری‌ها در شورای عالی مجازی انجام می‌شود که وزارت ارتباطات پیشنهادات خود را ارائه کرده است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره احتمال آزادسازی واردات پهنای باند به کشور گفت: اگر این عمل انجام شود نیز شرکت‌هایی که در زمینه خرید و واردات پهنای باند فعال خواهند شد تمام امورشان تحت نظارت زیرساخت خواهد بود.

واعظی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه گذر از IP نسخه ۴ به IP نسخه ۶ گفت: ۴.۳ میلیارد IP نسخه ۴ در دنیا استفاده می‌شود که تقریباً تعداد آنها در دنیا تمام شده، به ‌جز تعداد کمی در برخی از کشورهای آفریقایی که در گذشته سهمیه گرفته‌اند اما هنوز استفاده نکرده‌اند. وی ادامه داد: به هیچ‌وجه نباید اجازه دهیم که شکاف تکنولوژی بین ایران و جهان به وجود آید؛ هم‌اکنون مدتی از تحولات عقب هستیم و از این رو از ۸ ماه قبل کمیته‌های فنی برای گذر به IP نسخه ۶ در وزارت ارتباطات تأسیس شده است.

سامانه پیامک رایگان اس ام اس ، پیشرفته ترین و بروزترین پنل اس ام اس و سامانه اس ام اس در کشور

وب سایت رایگان اس ام اس (RayganSMS.com), بروزترین و پیشرفته ترین ارائه دهندۀ سامانه پیامک در کشور می باشد. پنل اس ام اس یا سامانه پیام کوتاه نرم افزاری تحت وب است که به کاربران امکان ارسال و دریافت پیامک به صورت ارسال پیامک تکی ، ارسال پیامک گروهی ، ارسال پیامک زمانبندی، ارسال پیامک دوره ای ، ارسال پیامک متناظر و ارسال پیامک انبوه را می دهد. هدف اولیه رایگان اس ام اس، ایجاد سامانه ای با کاربری آسان و کاربردی جهت ارسال پیامک تبلیغاتی برای انواع کسب و کارهای مختلف و همچنین ارسال پیامک در حوزه اطلاع رسانی و خدماتی برای همه مراکز دولتی و خصوصی با قابلیت ارسال به همه شماره ها(حتی افرادی که قابلیت دریافت پیامک تبلیغاتی را مسدود کردند) می باشد. پنل پیامکی ما به هیچ نرم افزار و دستگاه جانبی احتیاج ندارد و حتی نیازی به اتصال مداوم به اینترنت وجود ندارد، بلکه سامانه می تواند به صورت خودکار پیامک های شما را در زمانی که از پیش تعیین نموده اید(ارسال پیامک زمانبندی)، ارسال کند.
سامانه پیام کوتاه رایگان اس ام اس این قابلیت را دارد که بسته به نیاز شما،درخواست های شما در حوزه پیامک را دریافت و بررسی نماید و در صورت صلاحدید تیم تولید و اجرایی درخواست شما را پیاده سازی و بصورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار دهد.
وب سرویس ارسال اس ام اس و همچنین امکان ارسال پیامک از طریق url به کاربران این امکان را می دهد که با کد نویسی بسیار ساده قابلیت ارسال پیامک را بصورت کاملا رایگان به وب سایت و یا نرم افزار تحت ویندوز خود اضافه نمایند
سامانه پیامک رایگان اس ام اس در راستای تکریم مشتریان خود به کاربرانی که پنل اس ام اس خود را بالای 200،000 تومان شارژ نمایند،یک شماره اختصاصی پیامکی بصورت رایگان اهدا می نماید.
مشاوره تلفنی رایگان ثبت نام