مایکروسافت شرکت لینکدین را ۲۶،۲ میلیارد دلار خرید


 تاریخ : ۱۳۹۵/۵/۱ 0


 

در میان خبرهای رنگارنگ این روزهای دنیای فناوری و برگزاری کنفرانس‌هایی مانند E3 و WWDC 2016 و ده‌ها رویداد بزرگ و کوچک دیگر؛ هیچ‌کس انتظار شنیدن این خبر غیرمنتظره را نداشت: شرکت مایکروسافت شبکه اجتکاعی لینکدین را به مبلغ ۲۶.۲ میلیارد دلار خریداری کرد و اکنون این پلتفرم بزرگ در اختیار ساتیا نادلا است.

مایکروسافت با خرید شرکت لینکدین می‌خواهد یک شبکه اجتماعی بسیار حرفه‌ای برای کاربران حرفه‌ای ایجاد کند و سرویس‌ها و نرم‌افزارهای خود را روی این شبکه اجتماعی با یکدیگر یکپارچه و مجتمع نماید. به راحتی می‌توان پیش‌بینی کرد مایکروسافت آفیس، کورتانا دستیار دیجیتال شخصی مایکروسافت و اسکایپ به زودی با لینکدین یکپارچه خواهند شد.

لینکدین در رایگان اس ام اس

از این پس شما می‌توانید جزئیات ملاقات‌های کاری خود را روی لینکدین به اشتراک بگذارید یا از دیگر کاربران حرفه‌ای کمک بخواهید. مایکروسافت وعده کرده است ساختار کلی لینکدین را از جمله ساختار مدیریتی این شرکت را حفظ کند و جف وینر در سمت مدیرعاملی لینکدین با مایکروسافت همکاری کند. ساتیا نادلا می‌گوید لینکدین بهترین پلتفرم برای کارهای تجاری حرفه‌ای است و شما می‌توانید جزئیاتی از کارها و برنامه‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید یا تبلیغاتی هدف‌مند و مبتنی بر کسب‌وکار خود را روی این شبکه اجتماعی دنبال کنید.

هنوز دنیای فناوری در شوک این خرید و خبر غیرمنتظره است و باید منتظر ماند تا تحلیل‌ها و دلایل فروش لینکدین و از سوی دیگر برنامه‌های گسترده مایکروسافت برای توسعه این شبکه اجتماعی کسب‌وکارمحور را خواند. مطمئنا مایکروسافت روی یک پروژه‌ای به این قیمت بدون برنامه و هدف‌گذاری کاملا دقیقی سرمایه‌گذاری نمی‌کند و باید انتظار داشت لینکدین یکی از بزرگ‌ترین حرکت‌های مایکروسافت در چند سال اخیر باشد.

لینکدین و مایکروسافت - رایگان اس ام اس


از سوی دیگر؛ مایکروسافت با خرید لینکدین به طور مستقیم رقابت با فیسبوک و توییتر را آغاز کرده است و پتانسیل استفاده از یک شبکه اجتماعی حدود ۴۳۳ میلیون نفری را به وجود می‌آورد. 

 


منبع : شرکت دوران
0

در باره نویسنده
احمد حسین زاده
فعال درزمینه ارائه راهکارهای مبتنی بر IT و محقق در زمینه تئوری های مبنایی

ارسال نظر:سوال :  9  + 9  = 

نام کاربری :  
       
رمز عبور :  


 
نام :  
       
ایمیل :    


   


Copyright © RayganSMS.com 2015