سامانه ای که با ثبت نام در آن از دریافت پیامک تبلیغاتی انصراف می دهید


 تاریخ : ۱۳۹۵/۲/۹ 0


اپراتورها موظف به راه اندازی سامانه ای شدند تا کاربرانشان با ثبت نام در آن از دریافت پیامک های تبلیغاتی انصراف دهند.
 سرشماره هایی از سوی اپراتورهای تلفن همراه در اختیار چند شرکت قرار گرفت تا این شرکت ها بتوانند با جذب نمایندگی از شرکت های کوچکتر اقدام به فروش پیامک های انبوه کنند.
اما به دلیل گسترش بیش از حد پیامک های تبلیغاتی طوفان هایی از انتقادات را روانه اپراتورهای تلفن همراه و سپس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کرد.
 که در نهایت همانطور که در مطالب قبل به آن اشاره کردیم بنا شد تا به موجب این اعتراض و انتقاد های کاربران ،ساماندهی ای به پیام های تبلیغاتی داده شود.
به موجب این ساماندهی  اپراتورها موظف به راه اندازی سامانه ای شدند تا کاربرانشان با ثبت نام در آن از دریافت پیامک های تبلیغاتی انصراف دهند.

اما موضوع به اینجا ختم نشد و درواقع اعتراض گسترده نسبت به پیام های با ارزش افزوده نیز شکل گرفت. تفاوت این پیامک ها با نوع تبلیغاتی، هزینه ای است که برای کاربران به همراه دارد. یعنی کاربر با دریافت هر پیامک بسته به نوع سرویس مبلغی از شارژش کم و یا در قبض پایان دوره اش منظور می شود. تبلیغات برای جذب  کاربر به سوی این نوع از سرویس ها بعضا باعث می شد تا کاربران در لحظه عضویت متوجه هزینه بر بودن این نوع از سرویس ها نشوند. از طرف دیگر عضویت در این سرویس ها که تنها با ارسال یک عدد به یک شماره خاص بود باعث شده بود تا بسیاری از کاربران ناخواسته توسط اطرافیان خود عضو این سرویس ها شوند و راه خروج از آن را نمی دانستند. در نهایت و با پیگیری مجلس این بار وزارت ارتباطات موظف به ساماندهی این نوع از پیامک ها شد.
بعد از فشارها و  اولتیماتومی که مجلس به وزارت ارتباطات داد، سرانجام رگولاتور با راه اندازی سامانه #800* این امکان را برای کاربران فراهم آورد تا با شماره گیری این کد از سرویس های ارزش افزوده ای که عضو آن هستند مطلع و در صورت نارضایتی از این سرویس ها خارج شوند.
پس شما هم اگر میخواهید از شر این پیام ها راحت شوید یا از سرویس های ارزش افزوده ای که عضوشان هستید مطلع شوید #800* را شماره گیری کنید.
 


منبع : آی تی آنالیز
0

در باره نویسنده
مهدی رحمان زاده
کارشناس فناوری اطلاعات، طراح سایت و علاقه مند به حوزه وب و یادگیری تکنولوژی های کاربردی و نوین

ارسال نظر:سوال :  9  + 2  = 

نام کاربری :  
       
رمز عبور :  


 
نام :  
       
ایمیل :    


   


Copyright © RayganSMS.com 2015