یاهو 1700 نفر را اخراج و 5 مرکز را تعطیل می کند


 تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۱۹ 0


به نظر می رسد یاهو نمی تواند حرکت بعدی خود را تعیین کند. امروزه خبرها حاکی از یک برنامه  استراتژیک خشن برای تعدیل نیرو وهزینه هایش جهت تمرکز بر نقاط قوت خود در گزارش درآمد Q4 است. این برنامه شامل اخراج 15 درصد کارکنانش و بستن 5 دفتر اداری بین المللی می باشد. 

مراکزی که قرار است بسته شوند در دوبی، مکزیکوسیتی و بوئنوس آیرس، مادرید و میلان خواهند بود. این به منزله آن است که تا پایان سال 2016 این کمپانی تنها 9000 کارمند خواهد داشت. مهم ترین هدف کلی و اساسی کاهش هزینه های عملیاتی در سال پیش رو به میزان 400 میلیون دلار است.

این کمپانی 1.27 میلیارد دلار درآمد را در سه ماهه آخر ثبت کرده است که نشان از کاهش 4.5 میلیارد دلاری دارد !!

خانم مریسا مایر، مدیرعامل شرکت، در اضهاراتی بیان نمود که "امروز ما خبر از طرح استراتژیکی میدهیم که به شدت معتقدیم تغییر یاهو را تسهیل خواهد نمود. این طرح محکمی برای تغییر اساسی در محصولات و منابع است."

 

 

خانم مایر اظهار کردند که زمان تحویل گرفتن مدیریت شرکت، این کمپانی پر از تجارت های میراثی بود و درآمد آن سیر نزولی داشت که میبایست جلوی این کاهش را میگرفتیم. او خاطر نشان کرد که Mavens (بخش های موبایل، ویدیو، بومی و اجتماعی) منابع درآمدی و تجارت هایی با رشد باورنکردنی بودند.

همچنین خانم مایر بیان کردند که کمپانی باید بر کاربرانش را مشتاق نماید و بر تجارت های اصلی خود، جستجو، پست الکترونیک و سرویس تامبلر (Tumblr) تمرکز نماید. علاوه بر این کمپانی در زمینه موبایل و با تغییرات آتی در برنامه های ورزشی و مالی و تغییرات اخیر در برنامه جستجو، سرسختانه فعالیت خواهد کرد.

 

منبع : www.engadget.com
0

در باره نویسنده
سید جمشید محسنی
علاقه مند به دنیای کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات

ارسال نظر:سوال :  2  + 8  = 

نام کاربری :  
       
رمز عبور :  


 
نام :  
       
ایمیل :    


   


Copyright © RayganSMS.com 2015