با قابلیت جدید سرویس ترجمه‌ی گوگل، نیازی به خروج از محیط اپلیکیشن پیام‌ رسان نیست


 تاریخ : ۱۳۹۴/۹/۲۶ 0


سیزار سنگوپتا، قائم مقام گوگل در جریان برگزاری کنفرانس این کمپانی در هندوستان، از قابلیت‌های آتی سرویس ترجمه‌ی غول جستجو رونمایی کرد که می‌توان استفاده از زبان‌های مختلف در اپلیکیشن‌های پیام‌رسان را جذاب‌تر از پیش نماید.

سنگوپتا در جریان این کنفرانس چنین اظهار نظر کرده است:

بسیاری از کاربران فعال ما در هندوستان روزانه بصورت مستمر از سرویس ترجمه‌ی گوگل استفاده می‌کنند؛ بطوریکه این افراد با دریافت پیام‌های خود به زبان انگلیسی یا هندی، متن مورد نظر را در سرویس ترجمه وارد کرده و سپس خروجی را دوباره در اپلیکیشن پیام‌رسان از کلیپ‌بورد برداشته و پیام خود را ارسال می‌کنند.

اما به نظر می‌رسد دیگر نیاز به طی مسیر طولانی و طاقت فرسای ترجمه نیست و به کمک ویژگی Tap to Translate می‌توان گروهی از کلمات را در یک گروه انتخاب و کپی کرد و دیگر نیازی به وارد کردن آن در پنجره‌ی اپلیکیشن ترجمه نیست؛چراکه با بهره‌گیری از یک پنجره‌ی شناور می‌توان ترجمه‌ی کلمات و متن مورد نظر را مشاهده کرد.

با کپی کردن متن ترجمه شده نیز می‌توان پاسخ مناسب را به کاربر ارسال کرد. تمام این عملیات را می‌توان بدون نیاز به خروج از محیط اپلیکیشن مورد نظر انجام داد. انتظار می‌رود این ویژگی در سال ۲۰۱۶ روی سیستم‌عامل اندروید به کاربران ارائه شود.


منبع : Zoomit
0

برچسب ها: پیام‌ رسان

در باره نویسنده
محسن عزیزنژاد روشن
کارشناس فناوری اطلاعات و علاقه مند به تحقیق و توسعه
پست های مرتبط

ارسال نظر:سوال :  1  + 0  = 

نام کاربری :  
       
رمز عبور :  


 
نام :  
       
ایمیل :    


   


Copyright © RayganSMS.com 2015